The Mandalorian

Dokument o efektach specjalnych w pierwszym sezonie „The Mandalorian”

5

Tworzenie efektów specjalnych to skomplikowany zawód. Specjaliści z ILM zdradzili pewne sekrety swojej pracy. Filmik o animacji, efektach, scenografii także wirtualnej możecie zobaczyć poniżej.Drugi sezon serialu „The Mandalorian” zadebiutuje jesienią. Dwa pozostałe seriale mają kłopoty. W przypadku „Kenobiego” możliwe, że doczekamy się filmu, zaś zdjęcia do „Cassiana Andora” są opóźnione. Tak więc jedynym aktorskim serialem w tym roku pozostanie „The Mandalorian”.

Natomiast chodzą słuchy, że Disney+ ma wspaniały pomysł, by nakręcić zainteresowanie serialem „The Mandalorian” w Europie. Otóż odcinki mogą pojawiać się tam w odstępach. Czy tygodniowych, czy innych, czy po prostu komuś coś się pomyliło, na razie nie wiadomo (lub nie zostało to jeszcze zdradzone / ustalone). W każdym razie ciekawy tweet krąży po sieci.Natomiast jeśli chodzi o drugi sezon to pojawiają się plotki, że do obsaady dołączy Sasha Banks, znana gwiazda WWE.Swoją drogą ciekawe, czy podobne odstępy będą rozważane, gdy już Disney+ rozwinie swoje skrzydła w Polsce.

Premiera drugiego sezonu i potencjalny spin-off „The Mandalorian”

7

We wtorek Bob Iger prezentując wyniki finansowe za pierwszy kwartał fiskalny 2020 wspomniał też o „Gwiezdnych Wojnach” i o Disney+. W przypadku filmów nie powiedział nic nowego, czeka nas przerwa, a obecna przyszłość sagi to seriale.Potwierdził, że trwają pracę nad serialami o Kenobim i Cassianie Andorze, ale też poświęcił chwilę „The Mandalorian”. Wcześniej Jon Favreau zdradził, że drugi sezon zobaczymy jesienią, teraz wiemy, że będzie to październik. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Disney jest zadowolony z „The Mandalorian” i Bob Iger ujawnił, że mają pewne plany wobec serialu. Przede wszystkim chcą tam wprowadzić nowe jak i znane postaci, które z czasem mogą doczekać się własnych seriali. Czyli jest szansa, że poza głównym „The Mandalorian” dostaniemy także jego spin-offy. Iger powiedział wprost o pomyśle, możliwości, na razie jednak nie ma żadnych szczegółowych (a przynajmniej ujawnionych) planów.

Baby Yoda dalej święci tryumfy

12

O małym Yodzie już pisaliśmy nie raz, ale w temacie wciąż się dziele. Jon Favreau zamieścił twitta, na którym George Lucas na planie „The Mandalorian” zapoznaje się z kukiełką.Bob Iger tymczasem wspomógł na twitterze drużynę NFL - Green Bay Packers.Ale nie jest tak różowo. Disney zawalił sprawę związaną z zabawkami i figurkami z dzieckiem Yodą, a na zainteresowanie odpowiedzieli rzemieślnicy. Ich dzieła, które nie mają licencji i często są robione ręcznie, można znaleźć na takich portalach jak Etsy. Owszem, strategia Lucasfilmu i Disneya była zrozumiała, chcieli zachować w tajemnicy tego bohatera, ale potem nie potrafili zareagować. Teraz ścigają rzemieślników za to, że wypełniają niszę na rynku. Disney wysłał do nich wezwanie do usunięcia wszelkich produktów nawiązujących do „The Mandalorian”, w szczególności pluszowych Baby Yoda. W dodatku wygląda na to, że działania Disneya okazały się być połowiczne. Nastraszono część rzemieślników, ale nie wszystkich. Część sprzedawców nadal oferuje tego typu produkty, niektórzy wręcz wciąż trzymają się nazwy Baby Yoda.

O bohaterze, którego rasy nie znamy, mamy problem z jego określeniem, oraz wątpliwości co do płci (takie też pojawiają się plotki w sieci), wypowiedział się Giancarlo Esposito czyli Moff Gideon. Stwierdził, że za zainteresowaniem jego postaci dzieckiem Yodą stoi bardzo czysty motyw. Gideon pragnie władzy, która potrafi osiągnąć w jeden sposób, ale nie w każdy, więc zależy mu na tym by przypodobać się komuś innemu z kim można współpracować. Czy to mały Yoda, czy może inny użytkownik Mocy, na razie trudno stwierdzić. Może w drugim sezonie.

Kilka zdjęć z planu drugiego sezonu „The Mandalorian”

43

Wygląda na to, że prace na planie drugiego sezonu „The Mandalorian” się uspokajają. Obserwatorzy z MSW nie są pewni, czy zmierzają one ku końcowi, czy może jakiejś przerwie podczas której zostanie na nowo zaaranżowana scenografia. Tu od razu pojawia się plotka, otóż na MSW zastanawiają się, czy przypadkiem nie zobaczymy Mustafar w serialu, skoro drzewa na planie przypominają to, co widzieliśmy w „Skywalker. Odrodzenie”. Poczekamy, zobaczymy. Tymczasem kilka zdjęć.Po więcej, a także filmik, udajcie się tutaj.

W „The Mandalorian” pojawią się postaci z Sagi

Deadline
13

Ledwo kilka dni temu Jon Favreau ogłosił, że drugi sezon „The Mandaloran” zadebiutuje jesienią przyszłego (choć za kilka godzin już tego) roku, a już pojawiają się kolejne informacje.

Tym razem ich źródłem jest Deadline, którego informatorzy twierdzą, że w kolejnej serii pokaże się kilka postaci z Sagi Skywalkerów. Jak do tej pory serialowi bohaterowie byli całkiem nowi, ale może - wzorem na przykład „Rebeliantów” - twórcy chcą, by zaczęli oni bardziej angażować się w galaktyczne sprawy. Drugą opcją może być też pragnienie przybliżenia świata „Mando” trochę mniej obeznanym w kanonie fanom.

Kogo zatem moglibyśmy zobaczyć? Biorąc pod uwagę klimat, na pewno bardziej należy się spodziewać postaci z półświatka. Wielu wymienia tutaj Bobę Fetta (można by przy okazji ostatecznie rozstrzygnąć kwestię czy w nowym kanonie był Mandalorianinem, czy nie), ale równie dobrze pasowaliby inni znani łowcy nagród, Maz Kanata, Han (był w misji na Takodanie w „Battlefroncie II”, dziejącej się kilka miesięcy po Endorze, czyli już wówczas nie za bardzo mu było po drodze z osiadłym życiem), być może Chewbacca. Inni idą w bardziej „duchową” stronę i wymieniają Jedi - Luke czy Leia byliby dobrym źródłem informacji o zdolnościach Małego Yody. Ktokolwiek to będzie, dowiemy się za kilka miesięcy.

Nawiasem, tytułem kronikarskiego obowiązku warto uczynić wzmiankę o teoriach Comicbook, którego dziennikarz jest zdania, że w serialu zobaczymy (kolejny) powrót Dartha Maula albo chociaż retrospekcję. Twierdzi on tak na podstawie dwóch rzeczy: po pierwsze zdjęcia Raya Parka w maulowym makijażu, które aktor podpisał cytatem z „Solo”: „Spotkajmy się na Dathomirze”. Po drugie, tweeta Sama Witwera, który aktor napisał w imieniu Zabraka: „Jestem trochę zły. Nie. Wściekły. Właśnie obejrzałem The Mandalorian. To MOJE”. Mowa oczywiście o mrocznym mieczu, który przez pewien czas był w posiadaniu Sitha. Dowody to niezbyt mocne, tym bardziej, że Maul w tym czasie już definitywnie nie żył, a autor spekuluje, że mógłby powrócić jeszcze raz. Witwer z kolei uwielbia się wcielać w tę postać i nie raz pisze w jej imieniu na Twitterze. Z drugiej strony, zawsze jest opcja, że zobaczymy Zabraka w retrospekcji, być może Oblężenia Mandalory (które to ma być ukazane w siódmym sezonie TCW).Zapraszamy do dyskusji na forum.

Drugi sezon „The Mandalorian” zadebiutuje jesienią 2020

Twitter
16


Dziś na platformie Disney+ nastąpiła premiera finałowego odcinka pierwszego sezonu serialu "The Mandalorian". Przy tej okazji showrunner i główny scenarzysta serialu, Jon Favreau, na Twitterze zapowiedział oficjalnie, że premiera drugiego sezonu nastąpi na Disney Plus jesienią 2020. Do komunikatu dołączył też nowe zdjęcie, na którym widać prototyp tajemniczej zielonej postaci...Gamorreanina:Zdjęcia do drugiego sezonu "The Mandalorian" trwają od początku grudnia, reżyserami będą powracający: Deborah Chow, Rick Famuyiwa, Bryce Dallas Howard, Taika Waititi, oraz debiutujący Jon Favreau i Carl Weathers. Nic nie wiemy o zmianie obsady, nie wiemy więc kto z bohaterów sezonu 1 wróci, a którzy aktorzy tą obsadę wzbogacą.

Premiera „The Mandalorian” #108 na Disney+

13Niecałe siedem tygodni temu na Disney+ swoją premierę miał pierwszy serial aktorski z uniwersum Gwiezdnych Wojen - „The Mandalorian”. Dzisiaj subskrybenci tej platformy mają okazję obejrzeć ostatni już odcinek pierwszego sezonu.

Reżyserem ósmego odcinka jest Taika Waititi, a twórcą całego serialu Jon Favreau. Opis najnowszego odcinka wygląda następująco: Mandalorianin staje twarzą w twarz z niespodziewanym wrogiem.

Temat na forum.

Premiera „The Mandalorian” #107 na Disney+

21Dzisiaj na Disney+ swoją premierę ma siódmy odcinek serialu „The Mandalorian”. Jego premierę specjalnie przełożono, aby odbyła się jeszcze przed wejściem na ekrany kin Epizodu IX - w jakiś sposób ma on nawiązywać do zakończenia sagi. Czy to będzie nawiązanie fabularne, czy też reklama dołączona do odcinka mogą zweryfikować widzowie Disney+.

Reżyserem siódmego odcinka jest Deborah Chow, a twórcą całego serialu Jon Favreau. Deborah wyreżyserowała wcześniej również trzeci odcinek. Opis najnowszego odcinka wygląda następująco: Stary rywal wysyła zaproszenie do Mandalorianina w celu zawarcia pokoju.

Harmonogram premier wszystkich odcinków na Disney+ znajdziecie tutaj.

Temat na forum.

Premiera „The Mandalorian” #106 na Disney+

21Dzisiaj serial „The Mandalorian” powraca na Disney+ wraz z szóstym odcinkiem pierwszego sezonu. Jego reżyserem jest Rick Famuyiwa, a twórcą całego serialu Jon Favreau. Rick wyreżyserował wcześniej drugi odcinek, a obecna część jest jego pożegnaniem z tym sezonem. Opis szóstego odcinka wygląda następująco: Mandalorianin dołącza do załogi najemników na niebezpieczną misję.

Harmonogram premier wszystkich odcinków na Disney+ znajdziecie tutaj.

Temat na forum.

Premiera „The Mandalorian” #105 na Disney+

16Dzisiaj swoją premierę na Disney+ ma piąty odcinek „The Mandalorian”. Jego reżyserem jest Dave Filoni, a twórcą całego serialu Jon Favreau. Jest to drugi i tym samym ostatni odcinek w tym sezonie wyreżyserowany przez "kapelusznika". Jego opis udostępniony przez firmę Disney wygląda następująco: Mandalorianin pomaga młodemu łowcy nagród, którego przerosła sytuacja.

Harmonogram premier wszystkich odcinków na Disney+ znajdziecie tutaj.

Temat na forum.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.