Dla dzieci

Zrób to sam: kula śnieżna z Hoth

YouTube

Za oknami może jeszcze nie wszędzie jest śnieg, ale to nie znaczy, że nie możemy pogodzie trochę pomóc, wystarczą nam słoik i trochę materiałów, a stworzymy sobie kulę śnieżną z miniaturową bitwą o Hoth.Potrzebne będą: słoik, sypki brokat, gwiazdki lub innego rodzaju plastikowe konfetti, łyżeczka, styropian, zdjęcie krajobrazu Hoth, laminat, gliceryna, klej na gorąco, woda oraz starwarsowe figurki, a jeśli ich nie masz - wykonane z odpornej na wodę modeliny.

Wykonanie:

1. Narysuj kółko na styropianie tak, aby przeszło przez gwint słoika. Odetnij nożem lub łyżką resztki.

2. Przyklej styropian klejem na gorąco do spodniej strony pokrywki od słoika. Następnie poprzyklejaj figurki/zabawki do styropianu i koniecznie pozostaw, by dobrze wyschły.

3. Napełnij słoik wodą niemal do końca. Bardzo ważne jest, by była zimna - inaczej brokat może się pozbrylać. Zakręć słoik, by sprawdzić, czy wszystko pasuje.

4. Odkręć słoik i dodaj kilka kropli gliceryny - sprawi, że brokat będzie wolniej opadać. Dodaj brokatu i gwiazdek (tylko nie, jak sugeruje filmik, dużo; najlepiej zrobić to z umiarem, bo jeśli będzie go zbyt wiele, pozbryla się).

5. Zalaminuj zdjęcie Hoth i przyklej je z jednej strony słoika. Gotowe!

Słoiki czy butelki sensoryczne to świetna zabawa, bo można zrobić je nie tylko z motywem zimowym. Jakie Wy macie pomysły?Tagi: Zrób to sam (61)

Komentarze (2)

Hehehe, wypełniamy oczywista atramentem. Ten słoik. ~:)
Dlaczemu nie ma tu podglądu? Tak, wiem, powinienem zgłosić w odpowiednim temacie na forum. A może już zgłaszałem?

Pomysł? Kula śnieżna z czarnej dziury, gdzieś z Otchłani. Potrzebny słoik i czarny atrament, brokat niekonieczny. Słoik wypełniamy z meniskiem wypukłym słoik, zakręcamy i gotowe.

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Dla dzieci"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.